تولید کارتن سه لایه و موارد استفاده از آن

 در پاکت

کارتن سه لایه

کارتن سه لایه بدون شک محصولات اصلی صنایع بسته بندی می باشند. تصور اینکه جعبه‌ مقوایی مورد استفاده‌ شما زمانی یک درخت نه چندان بلند بوده‌اند. و اکنون به شکل یک کارتن سه لایه درآمده‌ اند بسیار سخت است.

اما اکنون زمان آن رسیده است که با این فرآیند پیچیده آشنا شوید. از رایج ترین مدل بسته بندی برای محصولات و کالاهای مختلف جعبه کارتنی می باشد.

قابلیت بازیافت پذیر بودن و سازگاری با محیط زیست از مهم ترین محاسن بسته بندی هستند. عموما کارتنها از مواد سلولزی و کاغذی ساخته میشود که به سرعت تجزیه پذیر می باشد. و میتوان کارتن خراب و ضایع شده را بارها خمیر کرده و دوباره از آنها ساخت.

کارتن هایی که در کارخانه ورق سازی و کارتن سازی تولید می شوند. و یا به صورت رول می باشند. و یا اکثرا بطور شیت شده، در اندازه های مشخصی تولید و به کارخانه جعبه سازی وارد می شوند.

در کارخانه جعبه سازی توسط ماشین آلاتی که کارتنها را برش داده و یا خط تا میزند نقشه کلی جعبه را قبل از مونتاژ روی صفحه کارتنی پیاده می نمایند. به همین علت میتوان انواع شکل ها را برای جعبه کارتنی طراحی نمود.

ضخامت ورق کارتن و چند لایه بودن آن را وزن و شکل محصولی که در داخل آن قرار می گیرد تعیین می نماید. معمولا ورق های کارتنها بصورت دو لایه،سه لایه، پنج لایه و ….تولید میگردند.

کارتن سه لایه

تهیه خمیر کاغذ کارتن سه لایه

درخت ها پس از از قطع شدن به واسطه یک ماشین مخصوص خرد می‌‌شوند. و به ورقه‌هایی به نازکی چیپس تبدیل می شوند.

در ادامه این ورق ها به یکی از دو فرآیند زیر وارد می‌‌شوند:

  1. تولید کردن خمیر چوب بصورت مکانیکی
  2. تولید کردن خمیر چوب بصورت شیمیایی

در روش مکانیکی از یک رنده‌ی مخصوص برای حذف بافت‌های با استحکام چوب مثل لیگنین استفاده می‌‌شود. ولی این روش راندمان صد در صدی ندارد. به همین علت کاغذ تولید شده بی‌‌کیفیت می شود. اما چون هزینه‌ی مصرفی کمی دارد بطور گسترده استفاده می‌‌شود.

در روش شیمیایی از محلول سولفات و یا سولفیت استفاده می‌‌شود. که استفاده از سولفات رایج‌تر می باشد. به این ترتیب که اول از یک محلول قلیایی برای هضم چوب استفاده می‌‌کنند. و سپس به آن سدیم سولفات اضافه میکنند.

که منجر به حذف لیگنین می‌‌شود و مقوایی با کیفیت بالا و رنگ قهوه‌ای تولید می‌‌کند که می‌‌تواند طی مراحلی سفید رنگ شود.

برای اطلاعات بیشتر و خرید محصولات شرکت اشکان پک می توانید با ما در تماس باشید.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

تولید پاکت بغل کاستجعبه مقوایی