تولید کارتن سه لایه و موارد استفاده از آن

 در پاکت

کارتن سه لایه

کارتن سه لایه بدون شک محصولات اصلی صنایع بسته بندی می باشند. تصور اینکه جعبه‌ مقوایی مورد استفاده‌ شما زمانی یک درخت نه چندان بلند بوده‌اند. و اکنون به شکل یک کارتن سه لایه درآمده‌ اند بسیار سخت است. اما اکنون زمان آن رسیده است که با این فرآیند پیچیده آشنا شوید. از رایج ترین مدل بسته بندی برای محصولات و کالاهای مختلف جعبه کارتنی می باشد.

قابلیت بازیافت پذیر بودن و سازگاری با محیط زیست از مهم ترین محاسن بسته بندی هستند. عموما کارتنها از مواد سلولزی و کاغذی ساخته میشود که به سرعت تجزیه پذیر می باشد. و میتوان کارتن خراب و ضایع شده را بارها خمیر کرده و دوباره از آنها ساخت. جعبه مقوایی ها و کارتن های تولید شده بسیار کاربردی بوده و مورد استفاده بسته بندی شرکت ها و … قرار می گیرد.

کارتن هایی که در کارخانه ورق سازی و کارتن سازی تولید می شوند. و یا به صورت رول می باشند. و یا اکثرا بطور شیت شده، در اندازه های مشخصی تولید و به کارخانه جعبه سازی وارد می شوند.

در کارخانه جعبه سازی توسط ماشین آلاتی که کارتنها را برش داده و یا خط تا میزند نقشه کلی جعبه را قبل از مونتاژ روی صفحه کارتنی پیاده می نمایند. به همین علت میتوان انواع شکل ها را برای جعبه کارتنی طراحی نمود.

کارتن سازی

ضخامت ورق کارتن و چند لایه بودن آن را وزن و شکل محصولی که در داخل آن قرار می گیرد تعیین می نماید. معمولا ورق های کارتن ها بصورت دو لایه،سه لایه، پنج لایه و ….تولید می گردند.

تهیه خمیر کاغذ کارتن سه لایه

درخت ها پس از از قطع شدن به واسطه یک ماشین مخصوص خرد می‌‌شوند. و به ورقه‌هایی به نازکی چیپس تبدیل می شوند.

در ادامه این ورق ها به یکی از دو فرآیند زیر وارد می‌‌شوند:

  1. تولید کردن خمیر چوب بصورت مکانیکی
  2. تولید کردن خمیر چوب بصورت شیمیایی
کارتن سه لایه

کارتن سه لایه ای یکی دیگر از محصولاتی که برای نگهداری وسایل به کار گرفته می شود . ممکن است به گوشتان اسم هایی مثل پاکت بغل گاست، پاکت شکل دار، پاکت زیپ وگاست دار سایز 40*30 و انواع دیگر پاکت های موجود در بازار خورده باشد. این وسایل از نظر ظاهر، اهمیت و مواد سازنده ای که دارند با هم متفاوت هستند. این نوع کارتن ها از محصولاتی هستند که بسیار در صنعت دسته بندی کاربرد دارند. و بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. اشکان پک یکی از بهترین تولید کنندگان پاکت بسته بندی در کرج و تهران می باشد.

انواع مختلف جعبه های مقوایی

که بسیار پر مصرف هستند در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.جعبه های مقوایی در شکل های مختلف تهیه و تولید میشود مانند جعبه های مقوایی مستطیلی که از این نوع جعبه ها برای بسته بندی کالاهای به وزن پایین و یا کالاهایی که بسته بندی اولیه را دارا و برای حفظ ظاهر کالا از این بسته بندی استفاده می شود.

در روش مکانیکی از یک رنده‌ی مخصوص برای حذف بافت‌های با استحکام چوب مثل لیگنین استفاده می‌‌شود. ولی این روش راندمان صد در صدی ندارد. به همین علت کاغذ تولید شده بی‌‌کیفیت می شود. اما چون هزینه‌ی مصرفی کمی دارد بطور گسترده استفاده می‌‌شود.

در روش شیمیایی از محلول سولفات و یا سولفیت استفاده می‌‌شود. که استفاده از سولفات رایج‌تر می باشد. به این ترتیب که اول از یک محلول قلیایی برای هضم چوب استفاده می‌‌کنند. و سپس به آن سدیم سولفات اضافه میکنند.

که منجر به حذف لیگنین می‌‌ شود و مقوایی با کیفیت بالا و رنگ قهوه‌ای تولید می‌‌ کند. که می‌‌تواند طی مراحلی سفید رنگ شود. مانند پاکت هایی چون پاکت کود ، پاکت قهوه ، پاکت آجیل ، پاکت گرانولا ، پاکت لاکچری و پاکت ارزان نیز می باشد.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

تولید پاکت بغل کاستجعبه مقوایی