پاکت چاپی سه طرف دوخت چیست ؟

پاکت چاپی سه طرف دوخت، همانطور که از نام این پاکت مشخص است این پاکت دارای سه طرف می باشد که به وسیله دوخت به هم  وصل شده اند  که  این طرف ها شامل دو دیواره جلو و پشت و یک دیواره در طرفه‌ها  می باشند.

پاکت سه طرف دوخت را می توان جزو اولین های صنعت بسته بندی و هم دوره پاکت های سنترسیل نام برد.که به دلیل سادگی بسیاری از دستگاه های پاکت سازی در گذشته،از آپشن های زیادی برخوردار نیستند اما با دوخت های کم پارگی کمتری دارند.

این نوع از پاکت ها با دوخت های کمی که در آن دارد مقاومت بسیار بالایی دارند و برای محصولات با وزن بالا بسیار مناسب می باشند و همچنین قابلیت ایجاد خلاء در این پاکت ها باعث شده است که برای محصولات شیلات و خشکبار و محصولاتی که نباید اکسید شوند مناسب ترین پاکت باشند.

پاکت سه طرف دوخت به دلیل ساختاری که برای آن ایجاد می شود به صورت ایستاده قرار نمی گیرد و در صورت نیاز می توان از انوع مختلف دیگری از پاکت ها استفاده کرد.

این نوع از پاکت به صورت پاکت های عمومی نیز عرضه می شود که شما میتوانید با توجه به نیاز خودتان آن را تهیه نمائید.

پاکت چاپی سه طرف دوخت

کاربرد های پاکت چاپی سه طرف دوخت

از این نوع پاکت برای بسته بندی محصولات مختلفی مثل :

 • محصولات خشک: مانند برنج، حبوبات، آرد، نان
 •  خشکبار و تنقلات: مثل میوه‌های خشک، آجیل، بذرها، گلابی خشک و دیگر محصولات مشابه
 •  محصولات فست فود: محصولات فست فود مانند پاپکورن، چیپس، و سایر محصولات آماده مصرف
 •  محصولات بهداشتی و آرایشی: محصولات بهداشتی و آرایشی مانند صابون، شامپو، لوسیون و محصولات آرایشی
 •  محصولات نانوایی: مانند نان تستی، کیک، و قهوه
 •  محصولات اسنک: مانند بستنی، چاشنی‌ها، پاستیل‌ها 

محصولات دیگرمی توان استفاده کرد 

نوع محصول، خصوصیات محصول و استراتژی های بازاریابی ما دارد که تعین می کند که از این پاکت استفاده کنیم یا نه!

انواع مختلف پاکت های چاپی سه طرف دوخت

با توجه به ساختاری یا طراحی که برای طرف های جلو و پشت پاکت ، ساختار درب پاکت و همچنین جنس پاکت خواهیم داشت انواع مختلفی از این نوع پاکت ها رو خواهیم داشت که عبارتند از :

 • پاکت چاپی سه طرف دوخت چاپی  یک رو شفاف
 • پاکت چاپی  سه طرف دوخت شفاف متالایزر
 • پاکت چاپی سه طرف دوخت دو رو متالایزر و مات
 • پاکت چاپی سه طرف دوخت دو رو شفاف
 • پاکت چاپی سه طرف دوخت زیب دار شفاف متالایزر
 • پاکت چاپی سه طرف دوخت فویل
 • پاکت چاپی سه طرف دوخت الومینیم
 • پاکت چاپی سه طرف دوخت الومینیم زیپ دار
 • پاکت چاپی سه طرف دوخت دو رو فویل
 • پاکت چاپی سه طرف دوخت دو رو الومینیم
 • پاکت چاپی سه طرف دوخت کلاه مکزیکی دار

سایز های پاکت چاپی سه طرف دوخت

سایز این پاکت از 4*6 شروع شده و تاعرض 50 ادامه پیدا میکنه و طول آن تا 300 هم میتواند ادامه پیدا کنه و محدودیتی برای آن وجود ندارد. 

قیمت پاکت چاپی سه طرف دوخت

قیمت این پاکت با توجه به نوع مواد ، ساختار و اندازه آن قیمت های محتلفی دارد بنابر این با توجه به نیازی که شما دارید می توانید با کارشناسان اشکان پک ارتباط گرفته و با بیان نیازهای خود ضمن دریافت مشاوره های لازم و ارائه کارشناسی های فنی در مورد نیازهای خود قیمت محصول مورد نظر را دریافت نمائید .

چاپ روی پاکت های چاپی سه طرف دوخت

در پاکت های سه طرف دوخت امکان چاپ لوگو و یا طرح مد نظر وجود دارد و شما می توانید از نوع چاپ فلکسو ، چاپ هلیوگراور و چاپ سیلک در محصولات مورد نظر استفاده نمائید.

مزایا و معایب پاکت چاپی سه طرف دوخت

هر نوعی محصولی که تولید می شود بالطبع دارای معایب و مزایایی خواهد بود که معایب آن در واقع محدودیت های آن محصول و مزایایی آن شاخصه های آن محصول می باشد که با شناخت آن  به ما در  انتخاب صحیح محصول مورد نظر کمک می کند.

مزایا:

کاربرد پذیری بالا: با وجود سادگی که این پاکت دارد ولی برای بسته بندی محصولات متنوعی مورد استفاده قرار میگیرد.

قابل استفاده برای محصولاتی با وزن بالا: با توجه به دوخت های که دارد مقاوت بسیار بالایی در تحمل محصولات با وزن بالا را دارد.

قابل استفاده برای محصولات صنایع غذایی بدون یخچال: به دلیل دوخت های کم آن نشتی و مهاجرت هوا و رطوبت صورت نمیگیرد و مدت زمان طولانی محصولات غذایی سالم می ماند.

کاربردی ترین پاکت برای محصولات شیلات و خشکبار: با استفاده از پاکت های شفاف و مواد پلی امید وکیوم می شوند. با ایجا خلا در این پاکت ها محصولاتی از این دست مثل ماهیف میگو و … مدت های زیادی سالم می ماند به عبارتی می توان گفت که تنها پاکت مناسب برای بسته بندی محصولات شیلات رو میتوان پاکت سه طرف دوخت اعلام کرد.

مناسب برای محصولات اکسید پذیر: در این پاکت ها می توان خلاء ایجاد کرد بنابر این محصولات در مجاورد اکسیژن قرار نمیگیرند تا عمل اکسید شدن صورت پذیرد.

معایب:

عدم ایستایی: شاید می توان گفت که مهمترین عیب این پاکت عدم ایستایی باشد بنابر این پاکت به صورت بالشتی کنار هم قرار می گیرند و یا در سایز های کوچک پانج می شوند و میتوان آن را اویزان کرد

ظاهر ساده: این نوع از پاکت ها اولین در صنعت بسته بندی می باشند و به همین دلیل طراحی های خاصی در آن وجود ندارد.

جنبه تبلیغاتی ضعیف: با توجه به عدم ایستایی که دارند این نوع از پاکت ها در برخی موارد به صورت بالشتی کنار هم قرار میگیرند و جنبه نمایشی پائینی دارند اما در موارد که پانچ می شوند به صورت اویز جنبه نمایشی بالایی دارند.

محدودیت چاپ: این نوع از پاکت ها لت های کمتری برای چاپ دارند و کاها چروک می شود و چاپ های که روی آن انجام شده بد نشان داده می شود.

 

نمونه های از پاکت

مقالات مربوط به پاکت

پاکت قهوه در مدل های متفاوت با عرضه مستقیم توانسته متقاضیان خود را از قیمت متناسب خرید عمده بهره مند نماید. صنعت بسته بندی در حال توسعه و تغییر به سمت بسته بندی محصولات متنوع از نوع انعطاف پذیر می باشد. شاید در هنگام خرید در بعضی از فروشگاه‌ های محلی متوجه ...
پاکت کود و سم یکی از موارد مهم و تاثیر گذار در فرآیند رشد گیاهان می‌ باشد. که پاکت بسته بندی کود جهت نگهداری این محصول تولید شده و مورد استفاده برای گلخانه ها و مزارع قرار می گیرد. شرکت اشکان پک پاکت هایی چون پاکت بسته بندی ادویه ، پاکت ارزان ، پاکت لاکچری ، پاکت زیپدار مانند پاکت کرافت زیپدار ، پاکت قهوه ، پاکت گرانولا و … نیز تولید می کند. با بهترین و بالا ترین کیفیت ممکن. ...
خرید پاکت قهوه ، در حالی که مصرف کنندگان همچنان بسیاری از قوطی های فلزی، جعبه مقوایی و جام های شیشه ای را در قفسه فروشگاه ها مواد غذایی مشاهده می نمایند. صنعت بسته بندی در حال توسعه و تغییر به سمت بسته بندی محصولات متنوع از نوع انعطاف پذیر می باشد. شاید در هنگام خرید در بعضی از فروشگاه‌ های محلی متوجه این تغییر شده باشید. ...