پاکت چاپی بغل کاست چیست ؟

پاکت چاپی بغل کاست یا گاست بهتر است بدانیم که نام صحیح گاست می باشد اما به دلیل اینکه در بازار کاست معمول هست ما هم از همین عنوان در متن ها استفاده میکنیم 

قبل از پرداختن به پاکت بغل کاست یا ساید کاست بهتر است بدانیم که :

کاست: به تا خوردگی های که در اطراف یا انتهای پاکت وجود دارد کاست گفته می شود و چون بغل های پاکت به صورت کاست می باشد این پاکت رو به پاکت بغل کاست یا ساید کاست نیز می نامند.

تفاوت عمده این پاکت با پاکت های باکس پوچ در ته این پاکت می باشد که به صورت کاست نیست شاید یکی از نقص های این پاکت هم همین مورد باشد که ایستایی پاکت را با مشکل مواجه می کند مخصوصا در وزن های کمتر برای ایستایی نیازمند تکیه کاه می باشند.
پاکت بغل کاست ، پاکت هایی هستند که از نظر ظاهری نسبت به پاکت های ابتدایی بسیار زیبا تر و جادار تر هستند.

یکی از کاربرد های اصلی این پاکت در صنعت قهوه می باشد و حتی در کشور های اروپائی مخصوصا ایتالیا از این پاکت برای بسته بندی قهوه استفاده می کنند.

باید گفته شود که این پاکت برای وزن های 5 به بالا پیشنهاد می باشد.

پاکت بغل گاست در دو حالت تولید می شود:

حالت اول: کل پاکت از یک جنس که شامل کاست های کناری می باشد.

حالت دوم: کاست های کناری و یا حتی پشت و روی از جنس متفاوت باشد(مثلا ساختار اصلی متالایز و گاست ها شفاف باشد)

نکته: برای وزن های بالا به جهت حفظ مقاومت پیشنهاد می شود تنها از یک مواد برای تولید استفاده شود.

اگر به دنبال پاکت مدرنتری هستید حتما پاکت باکس پوچ را هم بررسی بفرمائید. و این در صورتی است که هزینه باکس پوچ نسبت به پاکت بغل گاست 25 تا 35 درصد گرانتر است.

پاکت چاپی بغل کاست
نمایش ویدیو درباره پاکت چاپی بغل گاست

همه چیز درباره پاکت بغل کاست

پاکت چاپی بغل گاست

صحیح برای این پاکت از نظر املایی پاکت چاپی بغل گاست می باشد اما به اشتباه از عنوان کاست استفاده می کنند و به دلیل اینکه در بازار این اصطلاح مرسوم می باشد ما هم از عنوان پاکت چاپی بغل کاست استفاده میکنیم.

کاربرد های پاکت چاپی بغل کاست

 • صنعت قهوه
 • حبوبات
 • خشکبار
 • صنایع پودری
 • غذای حیوانات
 • محصولات پودری
 • محصولات کشاورزی
 • و  …

از اصلی ترین کاربرد های این پاکت می باشد.

این پاکت برای وزن های بالا 5 کیلو گرم مناسب می باشد چون در وزن های بالاتر به صورت طبیعی شکم می دهد و ایستایی این پاکت بهتر می شود بنابر این توسیه می شود این پاکت را برای وزن های بالای پنج کیلوگرم تهیه نمائید

در صنایع غذایی،کود وسم و محصولات پودری به خصوص در بسته بندی وزن های بالا  ایستایی این پاکت نسبت به پاکت سه طرف دوخت بالاتر می باشد به خصوص در وزن های بالاتر

کارشناسان اشکان پک همواره در کنار شما هستند تا نیازهای شما را بشنوند و بهترین نوع پاکت با کمترین هزینه ممکن را برای شما پیشنهاد دهند پس حتما با ما در تماس باشید.

مزایا و نقاط قوت پاکت چاپی بغل کاست

حجم خوبی از محصول در این نوع از پاکت ها جای می گیرد و همچنین در حجم های بالاتر ایستایی پیدا می کند.

پاکت بغل کاست تولید شده توسط اشکان پک قابلیت نصب زیپ کیپ را دارد (اما نمونه های خیلی کمی توسط سایر تولیدکنندگان وجود دارد)

قابلیت حجیم تر شدن

قابلیت ایجاد پنجره در این پاکت وجود دارد.

از چند مواد مختلف می توان در ساخت این نوع از پاکت بهرمند شد اما اگر دنبال این نوع پاکت برای وزن های بالاتر هستید برای حفظ مقاومت آن استفاده از چند مواد توصیه نمی شود.

قیمت این پاکت ها نسبت به پاکت های باکس پوچ 25 تا 35 درصد  ارزانتر می باشد.

ایستایی زیاد در وزن بالا و زیبایی بیشتر

معایب و نقاط ضعف پاکت چاپی بغل کاست

پاکت بغل کاست، کاست کف ندارد لذا ایستایی بالایی ندارند اما در وزن های بالا به صورت طبیعی پاکت شکم می دهد و ایستایی پیدا می کند لذا این پاکت ها را برای وزن های بالاتر پیشنهاد می دهیم.

این پاکت ها با توجه به فرایند تولید آنها  قابلیت زیپ دار شدن را ندارد بنابر این برای محصولاتی که با باز شدن و در مجاورت هوا قرار گرفتن کیفیت و خاصیت خود را از دست می دهند پیشنهاد نمی شود اما برای این مشکل از سیم های مخصوص و یا کلیپس استفاده می کنند که این خود بار هزینه ای مجزایی برای پاکت ایجاد می کند که عملا توسیه نمی شود.

هزینه چاپ این پاکت ها به دلیل اینکه هر بار تعداد کمی در کلیشه چاپ قرار داده می شوند بالاست و این هم به دلیل است که به صورت عمودی در سیلندر و یا گلیشه چاپ قرار می گیرند و این در صورتی است که در سایر پاکت ها تقریبا 30 درصد تعداد بیشتری چاپ در هر بار صورت می گیرد.

انواع پاکت بغل کاست

نه تنها این پاکت بلکه برخی دیگر از پاکت ها با توجه به مواد مورد استفاده در آن از انواع مختلف تشکیل شده است و این پاکت هم با توجه به مواد استفاده شده انواع زیر را داریم

 • پاکت بغل کاست شفاف
 • پاکت بغل کاست متالایزر
 • پاکت بغل کاست کاغذی
 • و …

ویژگیهای که شما می توانید به پاکت بغل کاست اضافه کنید

شما با توجه به نیازی که دارید مب توانید برخی از ویژگیها را به پاکت های بغل کاست اضافه نمائید که برخی از آنها عبارتند از:

 • ایجاد دستگیره
 • ایجاد کلاه مکزیکی برای اویز کردن از استند ها
 • قابلیت افزودن سوپاپ
 • ایجاد قابلیت برای باز شدن سریع
 • قابلیت زیپ کیپ شدن
 • پنجره دار کردن
 • نوع مواد مورد استفاده در پاکت

مواد تشکیل دهنده پاکت بغل کاست

سایز های متداول پاکت چاپی بغل کاست

قیمت پاکت چاپی بغل کاست

چاپ روی پاکت چاپی بغل کاست

نمونه های از پاکت چاپی بغل گاست چاپی

مقالات مربوط به پاکت چاپی بغل گاست

پاکت قهوه در مدل های متفاوت با عرضه مستقیم توانسته متقاضیان خود را از قیمت متناسب خرید عمده بهره مند نماید. صنعت بسته بندی در حال توسعه و تغییر به سمت بسته بندی محصولات متنوع از نوع انعطاف پذیر می باشد. شاید در هنگام خرید در بعضی از فروشگاه‌ های محلی متوجه ...
پاکت کود و سم یکی از موارد مهم و تاثیر گذار در فرآیند رشد گیاهان می‌ باشد. که پاکت بسته بندی کود جهت نگهداری این محصول تولید شده و مورد استفاده برای گلخانه ها و مزارع قرار می گیرد. شرکت اشکان پک پاکت هایی چون پاکت بسته بندی ادویه ، پاکت ارزان ، پاکت لاکچری ، پاکت زیپدار مانند پاکت کرافت زیپدار ، پاکت قهوه ، پاکت گرانولا و … نیز تولید می کند. با بهترین و بالا ترین کیفیت ممکن. ...
خرید پاکت قهوه ، در حالی که مصرف کنندگان همچنان بسیاری از قوطی های فلزی، جعبه مقوایی و جام های شیشه ای را در قفسه فروشگاه ها مواد غذایی مشاهده می نمایند. صنعت بسته بندی در حال توسعه و تغییر به سمت بسته بندی محصولات متنوع از نوع انعطاف پذیر می باشد. شاید در هنگام خرید در بعضی از فروشگاه‌ های محلی متوجه این تغییر شده باشید. ...