رول فویل الومینیومی

رول متالایز

رول متالایز ،کاغذ متالایز یکی از انواع کاغذها با جنس PVC می باشد. که لایه ای متالیک بر روی سطح آن کشیده می شود.

این نوع کاغذ که از سطحی براق بهره مند است. برای چاپ های تزئینی از جمله بسته بندی مواد غذایی استفاده می شود. و همچنین در طراحی داخلی و دکوراسیون، لیبل های مواد آرایشی و بهداشتی و چاپ عکس و نقاشی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد.

برای چاپ در ابعاد بزرگ، می توان از رول کاغذ متالایز به عنوان کاغذ ورودی پلاتر نیز استفاده کرد. و در اندازه ها و با عرض های مختلف در بازار موجود هستند.

متالایز چیست ؟

حتما تا به حال بسته بندی های چیپس در فروشگاه های مواد غذایی و سوپر مارکت ها را مشاهده کرده اید. که دارای چاپ در بیرون بسته بندی و دارای رنگ آلمینیومی در داخل آن می باشند. اما این نکته قابل اهمیت است. که وزن پایین و کم چیپس باعث شده که نیازی به پاکت متالايز چند لایه یا ضخیم نباشد. و همان بسته بندی ساده تمام نیاز مصرف کننده را رفع کند.

به طور کلی بسته بندی هایی که از جنس BOPP ، COPP ، CPP و این دسته از مواد اولیه تشکیل می شود. دارای مقاومت و قابلیت چاپ پذیری بسیار بالایی می باشند.

پاکت متالایز

پاکت های پلیمری می باشند. که با لایه ای نازک از جنس فلز معمولأ پوشش داده می شوند. پاکتهای متالایز دارای ظاهری فلزی مانند به فویل آلومینیوم می باشند که از نظر وزنی و هزینه کاهش یافته اند.

پاکت های متالایز به طور وسیعی برای اهداف تزئین و بسته بندی برای مواد غذایی و همچنین برای کاربرد های مخصوصی مثل عایق کاری لوازم الکترونیکی مورد استفاده قرار می گیرند. و از رول متالایز تولید شده اند

رول متالایز

رول متالایز و چاپ بر روی آن

رول متالایز ، چاپ بر رول متالایز با کیفیت بالایی انجام می شود. و این رول رنگ را به خوبی به خود جذب می کند. از این جهت تصاویر چاپ شده بر روی رول پلاتر متالایز عرض 90 سانتی متر. از ماندگاری و مقاومت بالایی در برابر عوامل محیطی و آسیب هایی مانند خط و خش و … برخوردارند.

رول های (متالایز طلایی) در واقع دسته ای از محصولات لوازم جانبی هستند. که برای استفاده در پلاترها یا همان دستگاه های چاپی عریض جوهر افشان با ضخامت کاغذ 100 میکرون کاربرد بسیاری دارند. و جهت مصارفی همچون چاپ نقشه یا عکس های طولی بسیار مناسب می باشند. این رول ها به طور کلی در عرض های مختلف 45، 60، 90 و  سانتی متر طراحی و تولید می شوند. و از طول های مختلفی برخوردار هستند. لایه متالیک موجود بر روی سطح این متریال، ظاهری همانند ورقه های فویل آلومینیومی به آن داده. و می توان از آن برای چاپ در تیراژ بالا با صرف هزینه کم استفاده کرد. رول پلاتر عرض 90 سانتی متر دارای طولی معادل با حداکثر 30 متر است و قابلیت چاپ پوسترهای طویل با آن وجود دارد.

توجه داشته باشید به دلیل سطح براق کاغذ متالایز، بهتر است. تا از موارد چاپ شده با آن بیشتر در فضاهای داخلی و دور از نور مستقیم خورشید استفاده شود. این رول پلاتر متالایز در تمام پلاترهای سازگار با جوهرهای Dye و پیگمنت قابل استفاده می باشد.

در جمع بندی معرفی رول متالایز Metallize عرض 90 سانتی متر می توان گفت. که اگر نیازمند چاپ تصاویر و عکس های خود در سایز بزرگ و به شکلی پر زرق و برق و جذاب می باشید. این رول می تواند کاملا به کار شما بیاید.

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید