رول فویل الومینیومی

 در صنایع بسته بندی

رول فویل الومینیومی

رول فویل الومینیومی از الیاژ ساخته شده است. که باید بین 92 تا 99 درصد الومینیوم داشته باشد. و به طور معمول بین ۰٫۰۰۰۱۷ تا ۰٫۰۰۵۹ اینچ ضخامت دارد. این رول ها با توجه به نوع مصرف با عرض و استحکام متفاوت تولید می شود. برخی از پاکت ها مانند پاکت آجیل ، پاکت قهوه ، پاکت گرانولا ، پاکت بسته بندی ادویه ، پاکت سه طرف دوخت ، پاکت ارزان و پاکت لاکچری ، پاکت بسته بندی ادویه و …

مزایا رول فویل الومینیومی

به طور کل الومینیوم با دوام، ضد چربی، غیر سمی، محافظ خوبی ذر جریان های الکترونیکی و مغناطیسی دارد. همچنین مقاومت خوبی در برابر تاثیرات مواد شیمیایی دارد.

الومینیومی ضایعات کمتری تولید می کند. عمر طولانی و مفیدی دارد. فضای کمتری جهت انبار داری لازم دارد. به همین دلایل استفاده از فویل الومینیومی در صنایع بسته بندی به صورت جهانی در امده است.

کاربرد های ورق الومینیوم

ورق الومینیوم، پرکاربردترین نوع صنعتی این فلز  است. که در مواردی همچون حمل و نقل (ورق بدنه اتومبیل)، هوافضا (پوسته هواپیما)، بسته­ بندی (اجسام و محصولات) استفاده می­ شود.

این ماده معمولاً برای ساخت­های سبک، پنل بدنه اتومبیل کاربردهای گسترده در،هوافضا و دفاعی استفاده می شود.

در بسته­ بندی از رول فویل الومینیوم برای تولید قوطی و بسته­ ها و محصولات استفاده می­شود. در کاربردهای گوناگون، فویل با مواد دیگری ترکیب می‌ شود مثلا می‌توان فویل را رزین‌ ها، پلیمر ها، مواد تزئینی و یا محافظ یا مواد دیگری جهت اتصال حرارتی کوت کرد.

نگاهی علمی به الومینیوم

 الومینیوم با عدد اتمی ۱۳ در جدول تناوبی، بعد از اکسیژن و سیلیکون فراوان­ترین عنصر و  رایج­ترین فلزی است. که در پوسته زمین یافت می­ شود. و نزدیک به ۸ درصد پوسته زمین را تشکیل می ­دهد. اما در ابتدا و در حالت طبعی حالت فلز ندارد. بوکسیت یا همان سنگ معدن الومینیوم در وهله اول باید استخراج شود. سپس به روش شیمیایی تصفیه می شود. تا یک محصول میانی (الومینا) تولید شود.

زمانی که الومینیوم  از بین رول­ ها تحت فشار عبور داده شود. در جهتی که حرکت می کند نازک­تر و طولانی­ تر می­ شود. به این روش رول فویل آلومینیومی تولید می شود.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

رول فویلانواع پاکت کرافت