رول فویل

 در پاکت, صنایع بسته بندی

رول فویل چیست؟

رول فویل قطعه فلزی بسیار نازک است که اغلب به صورت رول مانند عرضه می‌شود. فویل بیشتر از فلزاتی شکل پذیر نظیر قلع ،طلا، الومینیوم و مس تولید می‌شود. برای مثال فویل الومینیومی معمولاً دارای ضخامت ۱/۱۰۰۰ اینچ (۰٫۰۳ م. م) می‌باشد.

فویل الومینیومی که در صنایع پاکت زیپدار و بسته بندی و خرید و فروش پاکت قهوه از آن استفاده می شود. نوعی از الومینیوم نورد مسطح است. ضخامت فویل الومینیومی از 5 تا 150 میکرومتر( از 0.0050 تا 0.15 میلی متر) است. محصولات نورد آلومینیومی مسطح با ضخامت بیش از 0.15 میلی متر از قبل نوار ، ورق و صفحه.

برخی از پاکت ها مانند پاکت آجیل ، پاکت قهوه ، پاکت گرانولا ، پاکت بسته بندی ادویه ، پاکت سه طرف دوخت ، پاکت ارزان و پاکت لاکچری و …

طرز تهیه فویل آلومینیومی

طرز تهیه فویل الومینیومی در چهار مرحله اصلی خلاصه می شود:

  1. فویل نورد سرد
  2. نوار الومینیومی نورد گرم
  3. نورد سرد نوار الومینیومی
  4. برش و عقب برگرداندن به صورت رول فویل برای مصرف کنندگان

معمولا فناوری برای تولید کردن انواع محصولات رول فویل الومینیومی مسطح- نوار، فویل و ورق با ریخته گری آلومینیوم مذاب به داخل شمش های آلومینیومی مستطیل بزرگ به شکل ذوزنقه ای – اسلب آلومینیومی – به طول 10 متر و وزن 10 تا 25 تن اغاز می شود. این عمل ابتدا در ماشین های مخصوص ریخته گریری عمودی به صورت نیمه مداوم انجام می شود.

اهن در رول الومینیومی

رول فویل آلومینیومی نازک (6 میکرون) سبکترین “مانع ” برای بسته بندی محصولات مایع هنگام نصب بر روی پلاستیک یا کاغذ است است. “آلیاژهای” آلومینیوم فویل سنتی – درجه های آلومینیوم 1200 و 1050 حاوی سیلیکون  و اهن هستند.

ورق الومینیومی

ورق الومینیومی یا رول فویل به الومینیومی گفته می شود. که به صورت ورقه های نازک در امده باشد. رول فویل در صورتی که پس از تولید در برابر حرارت قرار بگیرد انعطاف پذیر می شود. و به اسانی به اطراف اجسام پیچیده می شود و خم می شود.

رول فویل الومینیومی در اواسط قرن بیستم جایگزین قلع شد. از فویل الومینیومی نازک گاهی اوقات مانند کاغذ یا پلاستیک به عنوان روکش استفاده می کنند. فویل آلومینیومی به وفور برای سپر تابشی استفاده می شود. این سپر هم قابلیت ایجاد مانع را دارد. و هم توانایی بازتابش پرتو. کاربرد دیگر عایقی فویل های آلومینیومی در مبدل های حرارتی و کابل های لاینر های کابلی دارد.

پست های توصیه شده

یک نظر بدهید

نوشتن را شروع کنید و اینتر را بزنید

چاپ لوگو روی پاکترول فویل الومینیومی