چاپ هلیو بر روی بسته بندی

چاپ هلیو

چاپ هلیو (بسته بندی)

یکی از موضوع های بسیار پر اهمیت برای هر کدام از محصولات تولیدی که علاوه بر نگهداری کردن از محصولات یک سری اطلاعات ضروری در مورد آن محصول به ما می دهد. بسته بندی محصولات می باشد. بسته بندی محصولات در حال حاظر یک علم و هنر محسوب می شود.

به گونه ای که این علم به ما کمک می کند. که با تکنیک های خاص و متفاوتی که بکار می بریم آسیب کمتری به محیط زیست و خود محصولمان وارد شود. و هر بسته بندی دارای مراحل طراحی ، ارزیابی و تولید بسته ها می باشد. برخی پاکت های بسته بندی مانند پاکت قهوه ، پاکت گرانولا ، پاکت آجیل ، پاکت کود ، پاکت ارزان و انواع پاکت لاکچری نیز می باشد.

چاپ هلیو

 

چاپ هلیو یا هلیوگراور نوعی چاپ به روش برجسته است که در آن از کلیشه­های فلزی که اغلب از جنس مس و یا چدن هستند، استفاده می­شود. شایسته ذکر است که سیستم چاپ هلیو یکی از روش های چاپ به صورت گود است.

در چاپ هلیو به منظور محکم و مقاوم شدن سیلندرهای دستگاه چاپ ، برای چاپ در تیراژ بالا، این سیلندرها توسط فلز کروم آبکاری می­شوند. در صورتی که لایۀ کروم آبکاری شده بر روی سیلندرها در حال از بین رفتن باشند دوباره آن­ها را در آب کروم قرار می­دهند.

چاپ هلیوگراور

 

یا چاپ با سیلندرکه یکی دیگر از چاپ های حرفه ای در دنیا می باشد. 3 که خیلی از مشکلات چاپ های قبلی را ندارد و خدمات بهتر و دقیق تری به مشتری میتوان داد. در چاپ هلیو و مقایسه آن با چاپ فلکسو باید گفت که ابزار در چاپ فلکسو کلیشه می باشد که یک ژلاتین به صورت شیت(مستطیل)است. و آن را به دور سیلندر های چاپ دستگاه می چسبانند و فاصله ی بین ابتدای کلیشه و انتهای کلیشه یک فاصله چند میلیمتری ایجاد می شود.

 بسته بندی هر محصول باعث می شود که مشتری و مصرف کننده حس خوبی به آن محصول داشته باشد. و این امر بسیار در تصمیم گیری خریدار تأثیر گذار می باشد.

هدف اولیه و اصلی بسته بندی محافظت از محصولات و ارائه یک سری اطلاعات به مشتری است. می توان طراحی بسته بندی را زیر گروه طراحی محصولات در نظر گرفت.

به طوری که می توان گفت طراحی بسته بندی در پروسه تولیدات خود محصول قرار دارد. در کشورهای توسعه یافته گام بسیار مهمی در طراحی بسته بندی و استانداردهای مربوط به آن صورت گرفته است. و به آن اهمیت ویژه ای پرداخته اند.

چاپ هلیو بر روی بسته بندی محصولات

 

چاپ هلیو دارای دستگاه های بسیار بزرگ و دارای بیشترین سرعت چاپ در صنعت چاپ هستند. که توانائی چاپ با بالاترین کیفیت و ارزانترین قیمت چاپ در دنیا و همچنین توانایی چاپ بصورت رول تا عرض های مختلف و چاپ چندین رنگ بطور همزمان را دارا میباشد.

چاپ بر روی میکرون های کم و بالا را به راحتی انجام می دهد. و محدودیتی در جنس مواد چاپ شونده را ندارد.

فرق بین دستگاه های چاپ فلکسو و هلیو

 

دستگاه های چاپ فلکسو بر اساس انتقال رنگ توسط کلیشه های ژلاتینی به صورت رتاری رنگ را بر روی سطح چاپ شونده انتقال می دهند. در صورتی که چاپ در سیستم چاپ هلیو ( هلیو گراور ) از انتقال تصاویر توسط گراورهای فلزی وبه صورت رتاری این کار انجام می شود.

هزینه ساخت کلیشه ای ژلاتینی برای چاپ فلکسو ارزانتر از تولید گراورهای فلزی برای چاپ هلیوگراور می باشد. ولی ماندگاری گراورهای چاپ هلیو و کیفیت و دقت چاپ در سیستم هلیو به مراتب بیشتر از چاپ فلکسو می باشد.

به همین علت در صنعت بسته بندی بزرگ و چاپ های با تیراژ بالا از سیستم چاپ هلیو ( هلیو گراور) استفاده می کنند. برای مثال تهیه ژلاتین 3میل برای چاپ فلکسو حدودا از سانتیمتر مربعی 30 تا 50 تومان هزینه بر می دارد.

در صورتی که برای ساخت یک گراوربرای چاپ هلیو حدود 300 تا 600 هزار تومان هزینه باید در نظر گرفت.مدل های متفاوت بسته بندی 

بسته بندی هر محصول می تواند به اشکال متفاوتی تغییر کند. ما یک بسته بندی داریم. که برای انتقال و جابجایی محصول مورد نظر با کشتی و سایر وسایل نقلیه صورت می گیرد. که به آن بسته بندی توزیعی می گویند.

بسته بندی ها را می توان مطابق لایه موجود و عملکرد به دسته های اولیه و ثانویه تقسیم بندی نمود.

بسته بندی آغازین و اولیه محصولات

 

این بسته بندی به عنوان اولین و کوچکترین بخش توزیع محصولات به حساب می آید. و در واقع اولین لایه ای است که دور محصولات را در بر می گیرد .

بسته بندی مرحله دوم یا ثانویه

 

این بسته بندی بیرون از بسته بندی اولیه می باشد. و معمولا برای دسته بندی بسته های اولیه هر محصول به کار می رود.

بسته بندی مرحله سوم

 

که برای حمل محصول و سایر وسایل نقلیه مختلف مثل کشتی ، هواپیما ، قطار مورد استفاده قرار می گیرد. کارتن سازی

برای اطلاعات بیشتر و خرید محصولات شرکت اشکان پک می توانید با ما در تماس باشید.

مطالب مرتبط

چاپ سیلک یکی از روش‌ های نوین و به روز صنعت چاپ بوده که توسط مدل‌ های خاصی از قالب که به آن ها شابلون می گویند. که بر سطوح مختلفی قابل چاپ نیز خواهد بود. همچنین نوعی از چاپ می باشد که در آن از شابلون (استفاده از کلاف چوبی یا فلزی و توری ابریشمی) استفاده می شود. ...
سفارش چاپ روی پاکت در شرکت اشکان پک به صورت کاملا حرفه ای و با تجربه انجام می گیرد. پاکت های ایستاده می توانند به صورت چند رنگی به روش سیلک، هلیو و فلکسو چاپ شوند. بر روی تمامی پاکت های اشکان پک از جمله پاکت زیپدار ، پاکت کرافت زیپدار ، پاکت بسته بندی ادویه ، پاکت شفاف متالایز و ... قابل چاپ می باشد. ...
چاپ روی پاکت های بسته بندی دارای نوع های مختلفی است. که روی تمام آن ها چاپ انجام می شود. که در این جا تلاش می کنیم در رابطه با تمام نوع های پاکتهای بسته بندی و نحوه چاپ روی هر کدام و قیمت تولید توضیح دهیم. از دیگر پاکت های بسته بندی می توان از انواع پاکت ارزان و پاکت لاکچری ، پاکت بسته بندی ادویه ، پاکت آجیل ، پاکت قهوه ، پاکت کود نیز اشاره کرد. ...
رول فویل قطعه فلزی بسیار نازک است که اغلب به صورت رول مانند عرضه می‌شود. فویل بیشتر از فلزاتی شکل پذیر نظیر قلع ،طلا، الومینیوم و مس تولید می‌شود. فویل الومینیومی که در صنایع پاکت و بسته بندی از آن استفاده می شود. نوعی از الومینیوم نورد مسطح است. ...
خرید پاکت قهوه ، در حالی که مصرف کنندگان همچنان بسیاری از قوطی های فلزی، جعبه مقوایی و جام های شیشه ای را در قفسه فروشگاه ها مواد غذایی مشاهده می نمایند. صنعت بسته بندی در حال توسعه و تغییر به سمت بسته بندی محصولات متنوع از نوع انعطاف پذیر می باشد. شاید در هنگام خرید در بعضی از فروشگاه‌ های محلی متوجه این تغییر شده باشید. ...
خدمات چاپ هلیو ،  چاپ هلیو مدلی از چاپ‌های برجسته می باشد. در چاپ هلیو از کلیشه‌ فلزی استوانه‌ای شکل استفاده می‌گردد. که طرح مورد نظر به تفکیک رنگ بر روی آنها حک می‌گردد. روش چاپ به علت استفاده از کلیشه‌ چدنی برای چاپ با تیراژهای پائین مقرون به صرفه نمی باشد. چاپ هلیوگراور و یا همان چاپ هلیو معمولا برای چاپ بر روی سطوح نایلونی مانند ترس بافان، سلوفان و متالایز کاربرد دارد. ...