اشکان پک

رول فویل

رول فویل

رول فویل چیست؟

رول فویل قطعه فلزی بسیار نازک است که اغلب به صورت رول مانند عرضه می‌شود. فویل بیشتر از فلزاتی شکل پذیر نظیر قلع ،طلا، الومینیوم و مس تولید می‌شود. برای مثال فویل الومینیومی معمولاً دارای ضخامت ۱/۱۰۰۰ اینچ (۰٫۰۳ م. م) می‌باشد.

فویل الومینیومی که در صنایع پاکت زیپدار و بسته بندی و خرید و فروش پاکت قهوه از آن استفاده می شود. نوعی از الومینیوم نورد مسطح است. ضخامت فویل الومینیومی از 5 تا 150 میکرومتر( از 0.0050 تا 0.15 میلی متر) است. محصولات نورد آلومینیومی مسطح با ضخامت بیش از 0.15 میلی متر از قبل نوار ، ورق و صفحه.

برخی از پاکت ها مانند پاکت آجیل ، پاکت قهوه ، پاکت گرانولا ، پاکت بسته بندی ادویه ، پاکت سه طرف دوخت ، پاکت ارزان و پاکت لاکچری و … از دیگر محصولات پاکت بسته بندی می توان به پاکت زیپدار ، رول فویل آلومینیومی ، پاکت بسته بندی ادویه ، پاکت کرافت زیپدار ، دورو فویل ، پاکت باکس پوچ ، پاکت سه طرف دوخت و … اشاره کرد که از نمونه کارهای عالی پاکت های بسته بندی اشکان پک می باشد.

تولید پاکت فویل آلومینیوم ، کیسه آنتی استاتیک تولید کننده انواع پاکت های دو لایه و سه لایه متالایز و تولید پاکت فویل آلومینیوم ، آنتی استاتیک ،تولید پاکت فویل آلومینیوم بدون جرقه در اندازه های متفاوت جهت بسته بندی پودر. قطعات صنعتی و غیره بطور سه طرف دوخت , بغل گاست و کف گاست و .. صورت می گیرد.

طرز تهیه فویل آلومینیومی

طرز تهیه فویل الومینیومی در چهار مرحله اصلی خلاصه می شود:

  1. فویل نورد سرد
  2. نوار الومینیومی نورد گرم
  3. نورد سرد نوار الومینیومی
  4. برش و عقب برگرداندن به صورت رول فویل برای مصرف کنندگان

معمولا فناوری برای تولید کردن انواع محصولات رول فویل الومینیومی مسطح- نوار، فویل و ورق با ریخته گری آلومینیوم مذاب به داخل شمش های آلومینیومی مستطیل بزرگ به شکل ذوزنقه ای – اسلب آلومینیومی – به طول 10 متر و وزن 10 تا 25 تن اغاز می شود. این عمل ابتدا در ماشین های مخصوص ریخته گریری عمودی به صورت نیمه مداوم انجام می شود.اهن در رول الومینیومی

رول فویل آلومینیومی نازک (6 میکرون) سبکترین “مانع ” برای بسته بندی محصولات مایع هنگام نصب بر روی پلاستیک یا کاغذ است است. “آلیاژهای” آلومینیوم فویل سنتی – درجه های آلومینیوم 1200 و 1050 حاوی سیلیکون  و اهن هستند.

دسته پانچ و لانچ شده تولید پاکت فویل آلومینیوم با چاپ و بدون چاپ فویل آلومینیوم از رول کردن فلز آلومینیوم خالص بر روی صفحات بسیار نازک که دست‌یابی به ساختار چند لایه را امکان‌پذیر می‌کند ایجاد می‌ گردد.

زمانی که الومینیوم  از بین رول­ ها تحت فشار عبور داده شود. در جهتی که حرکت می کند نازک­تر و طولانی­ تر می­ شود. به این روش رول فویل آلومینیومی تولید می شود.

یکی دیگر از موارد استفاده از رول فویل‌های آلومینیومی در صنایع بسته بندی دارو است. داروها باید در محیطی استریل و به دور از هرگونه آلودگی و نفوذ عناصر نگهداری شوند. گاهی ممکن است یک دارو به مدت چند سال در معرض عوامل مختلف باقی بماند. بسته بندی داروهایی مثل انواع قرص، کپسول، کرم، لوسیون، داروهای مایع و پودری با فویل های آلومینیومی می تواند ماندگاری آنها را افزایش داده و خواص آنها را حفظ کند.

ورق الومینیومی

ورق الومینیومی یا رول فویل به الومینیومی گفته می شود. که به صورت ورقه های نازک در امده باشد. رول فویل در صورتی که پس از تولید در برابر حرارت قرار بگیرد انعطاف پذیر می شود. و به اسانی به اطراف اجسام پیچیده می شود و خم می شود.

رول فویل الومینیومی در اواسط قرن بیستم جایگزین قلع شد. از فویل الومینیومی نازک گاهی اوقات مانند کاغذ یا پلاستیک به عنوان روکش استفاده می کنند. فویل آلومینیومی به وفور برای سپر تابشی استفاده می شود. این سپر هم قابلیت ایجاد مانع را دارد. و هم توانایی بازتابش پرتو. کاربرد دیگر عایقی فویل های آلومینیومی در مبدل های حرارتی و کابل های لاینر های کابلی دارد.

از آنجا که فویل آلومینیومی شکل پذیری بالایی دارد به وفور از آن در بسته بندی در صنایع مختلف استفاده می شود. چرا که فویل های آلومینیومی این قابلیت را دارند که به صورت خم، لوله یا بسته بندی مورد استفاده قرار گیرند. فویل های آلومینیومی دارای این قابلیت هستند که مانع عبور نور، اکسیژن، آلودگی و ذرات نامطلوب می شوند. بنابراین از آنها در صنایع بسته بندی مواد غذایی، صنایع نوشیدنی، لبنیات و … برای نگهداری در محیط های خارج از یخچال مورد استفاده قرار می گیرد.

برای اطلاعات بیشتر و خرید محصولات شرکت اشکان پک می توانید با ما در تماس باشید.

مطالب مرتبط